צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

דליפת גז בבניין

איך מזהים דליפת גז בבניין ומה צריך לעשות במצב זה? הנה כל המידע שחשוב שתדעו בנושא. כמו כן, ניתן להזמין שירותי איתור ותיקון של הדליפה דרך האתר, תוך ביצוע השוואת מחירים בין טכנאי גז מומלצים.

מה עשוי לגרום לדליפת גז בבניין?

יש מספר סיבות לדליפת גז בבניין אך חשוב לציין שישנו הבדל בין מערכת הגז בין בניין לבניין. בבניינים ישנים יותר, ניתן לראות כי קיימת אספקת גז נפרדת לכל אחת מהדירות, כלומר לכל דירה יש בלון גז משלה והיא אחראית עליו ועל החלפתו כאשר הוא מתרוקן.

 

אם זהו המקרה, ייתכן כי דליפת הגז בבניין תיגרם כתוצאה מהתקנה לקויה של הבלון על ידי טכנאי הגז או מחיבור לא מקצועי של הצנרת. בבניינים חדשים יותר, מדובר בתשתית מוסתרת בעלת צובר גז קרקעי וזו נחשבת לתשתית בטוחה יותר אך גם באופציה זו אנו עשויים להיתקל במקרים של דליפת גז בבניין אשר נובעים מהקמת התשתית בצורה שאינה מקצועית או לחילופין מבלאי טבעי של רכיבי המערכת כמו הצינורות והמחברים השונים.

 

דליפת גז בבניין

כמה יעלה לתקן את הדליפה?

העלות תנוע בין 300 ש"ח ל-500 ש"ח אך ייתכנו כמובן שינויים בהתאם למקור שלה ובמידה ונדרש להחליף רכיבים מסוימים תוך כדי העבודה.

תיקון דליפת גז בבניין

תיקון דליפת גז בבניין: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

כיצד ניתן לזהות דליפה של גז בבניין?

הסימן הכי בולט הוא כמובן ריח חריף של גז אשר עולה מאזור מסוים בבניין ועשוי להצביע על דליפת גז. חשוב לציין שלעיתים מקור ריח הגז הוא מתוך אחד הבתים ולא משטח ציבורי כלשהו בבניין, אם זהו המקרה תוכלו לקרוא באתר גם על דליפת גז בבית.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

זיהיתם דליפת גז בבניין משותף? כך תפעלו

הדבר הראשון שכדאי לעשות במצב זה הוא לסגור את הברז אשר מתחבר למונה הגז אשר ממוקם בלובי של הקומה או לחילופין בחדר הגז, אם יש כזה בבניין שלכם. לאחר מכן, כדאי להזהיר את שאר הדיירים בבניין וההמלצה היא כמובן לצאת מהבניין עד אשר תטופל הדליפה.

 

השלב האחרון הוא אם כן - הזמנה של טכנאי גז מוסמך לצורך איתור דליפת הגז ותיקונה. הערה חשובה: מי שמטפל במערכת הגז בבניין חייב להיות טכנאי "רמה 2" אשר מוסמך לטיפול במערכות גז בלחץ של מעל ל-100 מיליבר. 

 

בנוסף, מומלץ לבצע בדיקת תקינות ובטיחות אחת לחמש שנים לכל תשתית הגז בבניין על ידי טכנאי גז פרטי או על ידי חברת הגז וכך למנוע את הדליפה הבאה על ידי בדיקה מעמיקה של כל החיבורים והרכיבים במערכת הגז בבניין.