צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

התקנת נקודת גז

כמה עולה התקנת נקודת גז ומה חשוב לדעת לפני שמזמינים את הטכנאי? בעמוד זה תוכלו למצוא את כל המידע החשוב בנושא. לאחר מכן, תוכלו לבצע השוואת מחירים בין טכנאים שונים באזורכם עד למציאת ההצעה המשתלמת ביותר בעבור חיבור הנקודה.

התקנת נקודת גז - השוואת מחירים בין טכנאים

בבתים רבים בישראל, נדרשת התקנת נקודת גז חדשה באזור מסוים כאשר בחלק מהמקרים מדובר בהתקנה אשר מתבצעת במסגרת שיפוצים בדירה או הבית ובמקרים אחרים יהיה מדובר בעבודה זו בלבד, כלומר לא במסגרת שיפוץ כולל.

 

התקנת נקודת גז חייבת להתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך וכעת כל שנותר לכם לעשות הוא למצוא את הטכנאי המתאים. בעזרתנו, תוכלו להשוות מחירים בין מספר טכנאים שונים מאזור המגורים שלכם מה שיעזור לכם להבין את מחירי השוק ובסופו של דבר למצוא טכנאי במחיר זול לביצוע ההתקנה.

 

התקנת נקודת גז

מחיר התקנת נקודת גז חדשה

עלות התקנת נקודת גז חדשה נעה בטווח שבין 300 ש"ח ל-500 ש"ח. חשוב לציין שהמחיר עשוי להתייקר כאשר מדובר בהתקנת נקודת גז במרפסת מאחר והעבודה מורכבת מעט יותר. גם כאשר נדרשת עבודת חציבה בקיר במסגרת ההתקנה, העלות תהיה גבוהה יותר, לרוב תהיה תוספת של כמה מאות שקלים.

 

מחיר ממוצע להתקנת נקודת גז חדשה

מחיר ממוצע להתקנת נקודת גז חדשה: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

כמה זמן לוקח להתקין נקודת גז חדשה?

התקנת נקודת גז חדשה לרוב תכלול חציבה בקיר על מנת להעביר את תעלת הנחושת של הגז, פיצול מנקודה ויצירת נקודת חדשה. הפעולה לוקחת כמה שעות עבודה בודדות ולאחר ייבוש הקיר (יום למחרת), צובעים את האזור עליו ביצעו חציבה ומילוי של חומר לכיסוי. בגלל החציבה והמילוי העבודה מתחלקת ל-2 ימים בדרך כלל.
 

זמן ממוצע להתקנת נקודת גז:
יום וחצי
2 ימים משך זמן יום אחד

כיצד מתקינים נקודת גז בבית?

בכל פעם שנדרשת נקודת גז חדשה, השלב הראשון בתהליך הוא בדיקה של המקום הקרוב ביותר בבית, ממנו ניתן למשוך גז לנקודה זו. האופציות אשר עומדות לרשותו של הטכנאי הן מיכלי גז, נקודות גז אחרות וכמובן ארון המונים.

 

לאחר שנמצא מקור הגז הטוב ביותר, כל שנדרש לעשות הוא לבחור את שיטת ההתקנה - האם תרצו התקנה גלויה (צנרת חיצונית) או צנרת חבויה אשר מוסתרת בקיר. נדגיש כי כאשר מתקינים צנרת בתוך הקיר, העלות מתייקרת בכמה מאות שקלים, תלוי בגודל השטח שבו נדרש לחצוב אך זו בהחלט אופציה טובה לאלו מכם אשר רוצים להצניע את התשתית ולשמור על מראה נקי בחלל הבית.

מתי נזדקק להתקנת נקודת גז חדשה?

נהוג להוסיף נקודת גז חדשה כאשר רוכשים מוצר חדש הפועל על גז. האופציות הן כמובן מגוונות למדי ויש כיום לא מעט מכשירים ביתיים הפועלים הפועלים על טכנולוגיית הגז. אלו המוצרים הבולטים:

  • כאשר רוכשים גריל מנגל גז ונדרש לחבר אותו אל נקודת גז במרפסת או החצר.
     
  • בעת שילוב של מערכת חימום מים על גז, שמהווה תחליף לדודי השמש ומציעה פתרון חימום מהיר.
     
  • לאחר קניית טאבון הפועל על טכנולוגיית גז ונדרש לחבר אותו לנקודה בחצר או לחילופין במרפסת.
     
  • בעת רכישת כיריים גז חדשות או מעבר מכיריים חשמליות.

ישנם מוצרים נוספים כמו תנורי חימום על גז, מייבשי כביסה בטכנולוגיית גז וגם מערכות לחימום הבית אשר דורשות חיבור אל נקודת גז.

 

מחפשים מידע נוסף? לחצו על הנושא הרלוונטי:

 

מה אומר החוק (תקן 158) בנוגע להתקנה?

את נקודת הגז החדשה נדרשת להתקין בצורה נכונה ולפי הנחיות מדויקות של מכון התקנים הישראלי ("מתי" - ראו כאן מידע נוסף). התקן מתייחס למיקום ברז הגז בבית, לסוג הצנרת שמעבירה את הגז מבלון הגז אל ברז הגז וגם לסוג הצינור אשר מעביר את הגז מהברז אל המוצר הספציפי, כמו הכיריים, גריל הגז וכדומה. עבודה שאינה לפי התקן, עשויה לגרום לסכנה של ממש בשל דליפת גז שתיווצר בשל חיבורים לקויים או שימוש ברכיבים חליפיים או ישנים.

 

חיבור נקודת גז

מי רשאי להתקין נקודת גז בבית?

גז זה לא משחק וקיימת סכנה ממשית כאשר לא מתקינים נקודת גז על פי התקן, עם הציוד המתאים ועם הניסיון הדרוש. רק טכנאי גז מוסמך בעל תעודה יכול לבצע התקנת נקודת גז בבית- כאשר הוא מחזיק ברישיון בתוקף ופועל על פי תקן הבטיחות לתקנות הגז, תקן 158. בעת הזמנת טכנאי גז, וודאו שהוא אכן בעל רישיון בתוקף.

למה להזמין שירות דרך פורטל אייגז?

פורטל אייגז הוא פורטל הגז המוביל בישראל. דרכנו תוכלו למצוא טכנאי גז פרטיים מכל רחבי הארץ ולבצע סקר שוק קצר ביניהן. הצעות המחיר שאנו מספקים, אינן כרוכות בעלות ואינכם מחויבים להמשך עבודה עם בעל המקצוע שאיתו תדברו. על כן, כדאי להיעזר בשירות ולהזמין טכנאי אשר מספק שירותי גז נדרשים, כולל התקנה של נקודת גז במסגרת שיפוץ בבית קיים או לצורך התקנה בבית חדש שנמצא בתהליך בנייה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

שאלות נפוצות על התקנת נקודת גז

פרט למידע המוצג כאן למעלה, ריכזו מספר שאלות נפוצות הקשורות להתקנת נקודת גז. מומלץ להיעזר בשאלות אלו על לפני הזמנת השירות על מנת להגיע מוכנים יותר.

כמה זמן לוקח התהליך של חיבור נקודת גז?

מאוד תלוי במורכבות העבודה ובמיומנותו של הטכנאי. ברוב המקרים יהיה מדובר בעבור של מספר שעות. יחד עם זאת, אם נדרשת חציבה בקיר לצורך העברת התשתית, משך הזמן מתארך והעבודה עשויה לקחת גם יומיים - שלושה, תלוי במרחק.


מה עדיף - נקודת גז חדשה או פיצול נקודה קיימת?

באופן כללי כדאי להתקין נקודת גז חדשה מאחר ופיצול נקודה קיימת דורשת הגברה של לחץ הגז וגם יוצרת תלות בין המכשירים המחוברים לאותה הנקודה. מצד שני, פיצול נקודה הוא זול יותר.


מהו המרחק הנדרש בין נקודת גז לנקודת חשמל?

המרחק חייב להיות של 50 ס"מ לפחות במטרה לשמור על הבטיחות בעת דליפת גז בבית.


איזה טכנאי יכול לבצע את עבודה ההתקנה של הנקודה?

במידה ומדובר בהתקנה של נקודת גז בבית, טכנאי גז ברמה 1 יכול לבצע את העבודה.