צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

התקנת גריל גז

אם זה עתה רכשתם גריל גז חדש ואתם מעוניינים לחבר אותו אל נקודת הגז במרפסת או אל בלון גז, כדאי שתדעו שהחיבור חייב להתבצע על ידי טכנאי גז מורשה. השוו מחירים בין טכנאים שונים אשר מספקים את השירות בעזרתו ותוכלו לחסוך בעלות העבודה.

התקנת גריל גז במחיר זול ע"י טכנאי מורשה

גריל גז נעשה פופולארי למדי בשנים האחרונות והסיבה לכך ברורה: מדובר בפתרון נוח ומהיר לבישול וצלייה, בו ניתן לשלוט באופן עצמאי בעוצמת האש הרצויה לאורכו של התהליך. בנוסף את גריל הגז ניתן להדליק בתוך דקות ספורות, בניגוד למנגל פחמים שבו התהליך לוקח זמן.

 

אם זה עתה רכשתם את המוצר, כדאי שתדעו כי התקנת גריל גז חייב להתבצע על ידי גורם מקצועי אשר מכיר את התקן היטב ויודע לבצע את החיבור בצורה בטיחותית. דרך פורטל 'אייגז' ניתן לערוך השוואת מחירים בעבור התקנת גריל גז בין מספר טכנאים שונים אשר מתגוררים באזור המגורים שלכם. לאחר קבלת ההצעות, תוכלו לבחור בטכנאי אשר סיפק את ההצעה הטובה ביותר ולקבוע איתו מועד לצורך ביצוע התקנת גריל הגז אצלכם במרפסת או החצר.

 

התקנת גריל גז

חיבור מנגל גז - מהן האפשרויות הקיימות?

אחת השאלות הראשונות של כל מי שזה עתה רכש את המוצג היא איך מחברים גריל גז ומה האופציות הקיימות? חיבור מנגל גז אל אספקת הגז, יכול להתבצע בשני אופנים:

  • חיבור גריל גז לבלון: אופציה נפוצה היא חיבור של הגריל לבלון גז של עד 5 ק"ג. זו כמובן אופציה פחות מומלצת מאחר ונדרש להחליף את הבלון כאשר הוא מתרוקן ולעיתים זה יכול לקרות גם בזמן שאנו משתמשים בו.
     
  • חיבור גריל גז לנקודת גז: בהנחה שיש לכם נקודת גז במרפסת או החצר, תוכלו לחבר את הגריל אליה וזאת גם האופציה המועדפת מאחר ואנו לא מוגבלים לבלון גז במשקל מסוים. כמובן שיש לקחת בחשבון שיקולים נוספים כמו עלות התקנת נקודה הגז במידה והיא לא קיימת כעת וגם מיקום הגריל שעשוי להיות מוגבל בשל החיבור לנקודת הגז.

מחיר התקנת גריל גז

עלות התקנת גריל גז לנקודת גז קיימת, נעה בטווח שבין 200 ש"ח ל-400 ש"ח. המחיר אינו כולל התקנה של נקודת גז חדשה או יצירת תשתית במידה והיא אינה קיימת כעת. יחד עם זאת, המחיר כן כולל את רכישת הצינור עצמו ואת בדיקת הלחצים שמבצע הטכנאי בסיום העבודה.

 

מחיר חיבור גריל גז לבלון גז, עשוי להיות גבוה יותר מאחר ועלות הבלון היא 400 ש"ח בממוצע וההתקנה עצמה צפויה לעלות לפחות 300 ש"ח כך שהמחיר הסופי של חיבור גריל גז לבלון (כולל הבלון) יהיה באיזור 700 ש"ח.

 

מחיר ממוצע לחיבור גריל גז לנקודת גז קיימת

מחיר ממוצע לחיבור גריל גז לנקודת גז קיימת: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

בטיחות לאחר התקנת מנגל גז

בין אם בחרתם לבצע התקנת מנגל גז על ידי חיבורו אל נקודת גז ובין אם מדובר בחיבור אל בלון גז - חשוב לשמור על הבטיחות ולסגור את אספקת הגז כברירת מחדל. רק כאשר אתם ניגשים לבצע שימוש במנגל, פתחו את ווסת הגז של הבלון או את ברז הגז שאחראי על אספקת הגז מהנקודה אל המכשיר. כמו כן, מומלץ למקם את המנגל באזור פינתי והרחק מצמחייה, עצים או כל אובייקט אחר שעשוי להיות דליק וכך למעשה יהיה ניתן למנוע התלקחות במקרים בהם ישנה דליפה.

 

חיבור מנגל גז

מה חשוב לדעת על חיבור גריל גז?

הצינור עצמו חייב להיות חדש ותקין. תוכלו לדעת מהי שנת הייצור של הצינור לפי ההטבעה המופיע עליו ולכן חשוב לבדוק זאת ויזואלית וכמובן לבקש מראש מהטכנאי להביא עימו צינור חדש. בנוסף, חשוב לזכור כי חיבור גריל גז עשוי להשתנות בהתאם לתשתית הקיימת ולדגם הספציפי של הגריל שרכשתם ומוטב לצלם את שטח המרפסת או החצר ולשלוח לטכנאי, על מנת שיערך בהתאם ויביא עימו את כל הציוד הדרוש.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

שאלות נפוצות על חיבור מנגל לגז

להלן מספר שאלות נפוצות בנושא חיבור מנגל לגז. מתחת לכל שאלה תוכלו למצוא את התשובה של צוות 'אייגז'.

כל כמה זמן נדרש להחליף את הצינור המחובר אל הגריל?

מומלץ להחליף את הצינור כל שנה וחצי - שנתיים וזאת בשל החשיפה של הצינור לשמש החזקה ושאר פגעי מזג האוויר אשר עשויים לגרום לסדקים ובלאי.


האם אפשר להתקין לבד או שחובה להזמין מתקין מנגל גז מוסמך?

גז הוא לא משחק ולמעשה חובה להיעזר בטכנאי גז מורשה בעת התקנת הגריל, כל ניסיון התקנה על ידי גורם שאינו עבר את ההסמכות הנדרשות, עשוי להיות מסוכן וליצור בהמשך דליפות גז.


איזה בדיקות מבצע הטכנאי עם סיום התקנת הגריל?

ישנה בדיקה אשר מכונה "בדיקת לחץ" אשר לוקחת כרבע שעה, בה בודק הטכנאי את תקינות 


כמה זמן לוקחת התקנת גריל גז במרפסת?

תלוי בסוג החיבור ובתשתית הקיימת. חיבור גריל גז לנקודת גז קיימת לוקח בדרך כלל בין 30 דקות לשעה.


לאחר החיבור, איך מפעילים את גריל הגז?

מוודאים שברז הגז פתוח, מסובבים את כפתורי הגז בגריל ולוחצים על כפתור ההצתה. וודאו כי המבערים נדלקו והתחילו לבשל.