צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

צובר גז

חושבים להתקין צובר גז ומתלבטים בינו לבין בלוני גז? תוכלו לראות את כל המידע שתצטרכו בעמוד הזה כדי להבין האם כדאי להישאר עם השיטה הישנה של הבלונים או שאולי צובר גז הוא העתיד והדרך הטובה ביותר.

מה זה צובר גז?

צובר גז הוא מיכל שמוטמן בתוך האדמה ומחבר בין הבית לתשתית הגז המרכזית ומזרים גז באופן קבוע מתשתית הגז המרכזית אל הבית. צובר גז מחליף את הצורך בבלוני גז. התקנת צובר גז לא אפשרית בכל בית, אלא רק בבתים אליהם תשתית הגז המרכזית אכן מגיעה.

 

צובר גז

התקנת צובר גז

התקנת צובר גז לרוב תהיה בבית משותף, צובר גז לבית פרטי הוא כן דבר שתראו בנוף. התקנת צובר גז בגינה מתבצעת באמצעות חפירה של בור גדול בו שמים את המיכל ואז מחברים בינו לבין תשתית הגז הראשית. התקנה של צובר הגז יכולה להתבצע על ידי טכנאי מוסמך מחברת הגז בלבד. לאחר ההטמנה של צובר הגז יש צורך בכיסוי של חול בעומק של 60 ס"מ.

צובר גז או בלונים, מה עדיף?

מה עדיף צובר גז או להישאר עם הבלונים שמשרתים אותנו כבר שנים רבות?

 

מה בודקים? צובר גז בלוני גז
שכחתם להזמין גז? אין צורך נתקעתם בלי גז
מחיר גז זול יותר בבניין זול יותר בבתים פרטיים קטנים
תדירות הזמנה כל 15 שנה כל מספר חודשים
קושי הזמנה מורכב בירוקרטית פשוט
בטיחות אין בעיה אין בעיה
מי יכול לגעת טכנאי גז של חברת הגז כל טכנאי גז
דרך תשלום דמי מנוי חודשיים בעת החלפה
תפיסת מקום בור גדול מיועד פינה קטנה

אז האם צובר גז הוא מומלץ?

לצובר גז יש הרבה יתרונות שגורמים לו להיות נפוץ כל כך בשנים האחרונות. דבר ראשון אין מצב שתתקעו בלי גז כי שכחתם להזמין בלון, אז מהבחינה הזו הוא הרבה יותר נוח במיוחד אם יש לכם כמה ילדים ואתם אוהבים (או צריכים) לבשל הרבה.

 

אמנם אין בעיה בבטיחות, אבל יש קושי למצוא טכנאי גז לצובר גז מה שיכול להיות חיסרון אבל גם יתרון. החיסרון הוא כמובן כמה שתצטרכו לחכות והקושי למצוא את טכנאי הגז, אבל זה אומר שהרבה טכנאי גז פחות טובים לא יוכלו לגעת בגז שלכם.

מה לגבי המחיר?

צובר גז פחות מומלץ לבתים פרטיים קטנים מפני שהחיסכון במחיר לא יתבטל עם מחיר ההתקנה ועדיף להישאר עם הבלונים הישנים והטובים. במקרה של בניינים משותפים זה כבר סיפור אחר ובהחלט ייתכן שצובר גז עדיף מפני שתזמינו גז בכמות יותר גבוהה והמחיר יתחלק בין שאר הדיירים.

 

אם אתם גרים בבניין משותף לרוב חברת הניהול או ועד הבית יהיו אלה שיתעסקו עם כל הבירוקרטיה של צובר הגז - ההזמנה, תיקון במידת הצורך, בעיות אספקה ועוד. רק שימו לב שהחלפת צובר גז תהיה יחסית יקרה מפני שיהיה צורך בחפירה אבל זה קורה רק פעם ב- 15 שנה.