צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

התקנת חגז

מעוניינים להתקין חגז? גלו כיצד עובד המכשיר, איפה מתקינים אותו וכמה עולה ההתקנה. לאחר מכן, תוכלו גם להזמין טכנאי גז מוסמך לצורך ביצוע ההתקנה בצורה בטוחה.

מה זה חגז וכיצד פועל המכשיר?

חגז הוא מכשיר אשר מאפשר לשומרי מסורת ולציבור הדתי להפעיל כיריים גז גם בזמן השבת או החג ("יום טוב") תוך שמירה על חוקי ההלכה. בחגז יש טיימר מיוחד שאותו ניתן לכוון לפני כניסת השבת ובהתאם לזמני הבישול הרצויים. כך ניתן לשמור על ההלכה ועדיין ליהנות מבישול או חימום האוכל בצורה טובה. השם של המכשיר, למקרה שתהיתם, הוא צירוף של המילה "חג" עם המילה "גז".

 

התקנת חגז

מחיר התקנת חגז

המחיר להתקנת חגז נע בין 200 ל-350 ש"ח. מחיר זה הוא בעבור ההתקנה בלבד, בעוד עלות המוצר עומדת על כ-300 ש"ח. במידה ונדרש לבצע שינויים בתשתית הגז הקיימת, המחיר עשוי להתייקר בכמה מאות שקלים.

 

מחיר ממוצע להתקנת חגז

מחיר ממוצע להתקנת חגז: 275 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

התקנת חגז - בטיחות בהתקנה ובשימוש

אחת מהשאלות הנפוצות בהקשר של התקנת חגז היא בנוגע לבטיחות המכשיר. חשוב להגיד כי המכשיר בהחלט בטוח לשימוש והמנגנון שלו אמין למדי.

 

יחד עם זאת, חשוב לבצע התקנה נכונה ואחראית ובהתאם להנחיות מדויקות. ההתקנה חייבת להתבצע על ידי טכנאי גז מוסמך וזאת על מנת למנוע דליפות גז בבית או כל תקלה אחרת.

 

בנוגע לבטיחות בעת השימוש בחגז, יש להקפיד על סגירה ידנית של ברז הגז בתום השימוש וכמובן להימנע מהשארת הסירים על הגז ללא השגחה בעת החימום או הבישול.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

איפה מתקינים את החגז?

את ההתקנה יש לבצע במקום נגיש בקרבת הכיריים ובצמוג לברז הגז. ניתן להתקין את המכשיר על אחד מהקירות הסמוכים לכיריים או בתוך אחד מארונות המטבח. ההתקנה בארון, מאפשרת לנו לשמור על מראה נקי במטבח ולהסתיר את החגז. שימו לב, קיימת גם אפשרות להתקין את החגז בקרבת מונה הגז אך אופציה זו פחות נפוצה מאחר ובמצב זה כל אספקת הגז בבית (בכל שאר המכשירים) תיפסק כאשר נסגור את המכשיר.

איך מתקינים מכשיר חגז?

התקנת החגז מהירה יחסית אך דורשת גם הקפדה על הבטיחות. להלן השלבים בתהליך:

 1. סגירת ברז הגז: לפני שנתחיל בעבודה, יש להקפיד על סגירת אספקת הגז על ידי כיבוי ברז הגז הראשי.
   
 2. קיבוע החגז: תחילה, יש לקבע את החגז באמצעות ברגים אל הנקודה המדויקת בארון או בקיר הסמוך לכיריים, בה נרצה למקם אותו.
   
 3. חיבור צינור הגז: נחבר אל החגז אל צינור הגז בצורה בטוחה.
   
 4. חיבור החגז אל הכיריים: לוקחים את הצינור של הכיריים ומחברים גם אותו אל החגז (ניתן גם להתקין חגז על גבי מערכת חימום מים בגז).
   
 5. בדיקה לאיתור דליפות: טכנאי גז מוסמך יבצע בדיקות אטימות באמצעות מכשירים למדידת לחץ, על מנת לוודא שאין דליפת גז מהמכשיר.
   
 6. בדיקות תקינות: לאחר סיום העבודה, יש לבדוק כי כל מצבי החגז פועלים בצורה תקינה: טיימר, הפעלה וסגירה.

מצבי ההפעלה של החגז

לחגז יש שלושה מצבים, מצב פועל, מצב סגור ומצב טיימר. כאשר נרצה לסגור את אספקת הגז, נעביר את החגז למצב סגור וכאשר נרצה להפעילו, נעביר אותו למצב פועל או מצב "קבוע". במקרים בהם נרצה לתזמן את הפעלתו של המכשיר למועד מסוים (שבתות / חגים) נשתמש בטיימר ונקבע את המועד הרצוי.

 

מכשיר חגז

שאלות על התקנת חגז

לפני שנסיים, ריכזנו בעבורכם מספר שאלות נפוצות בנושא של התקנת חגז בבית:

האם יש אחריות על התקנת חגז?

נושא האחריות על ההתקנה משתנה בין טכנאי לטכנאי ולכן יש לבדוק זאת ישירות מול הטכנאי. בנוגע למכשיר עצמו,ישנה אחריות מטעם היבואן למשך תקופה של שנה.


למשך כמה זמן ניתן להפעיל את החגז?

ניתן להפעיל את החגז למשך 120 דקות במקסימום וחשוב לציין כי לא ניתן למתוח את הקפיץ של הטיימר מעבר למשך הזמן הזה.


האם החגז מחליף את חיבור הגז?

כן. מרגע חיבור החגז, הוא מחליף את ברז הגז הקיים והפעלה וכיבוי הגז מתבצעת דרכו.


האם אני מקבל מסמך כלשהו בסיום ההתקנה?

ישנו טופס המכונה "טופס נורמטיבי" אשר מסופק בסיום ההתקנה על ידי הטכנאי. טופס זה מעיד על כך שהעבודה בוצעה בהתאם לנהלי הבטיחות והוא יאפשר לכם לקבל אחריות על החגז.