צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

התקנת יונקרס

התקנת יונקרס בבית ע"י טכנאי, מהו חימום המים ע"י גז, למה כדאי אותו, מהו מחירו ומה חובה לדעת? – צוות אייגז מסביר.

מהו יונקרס ולמה כדאי להתקין?

מחירי החשמל בישראל ובעולם בשנים האחרונות עולים, ובעוד שהמלחמה בין רוסיה לאוקראינה גרמה ועדיין גורמת להשלכות שונות בנושא האנרגיה העולמית, הצפי הוא שהמחירים ימשיכו לעלות. בנקודה הזאת נכנסת לתמונה מערכת חימום מים ע"י גז, מה שנקרא גם התקנת יונקרס. בשנתיים האחרונות, מערכת יונקרס הפכה נפוצה מאוד, והיא מאפשרת לייתר את כל העניין הזה של המתנה עד לחימום המים בבית. במילים פשוטות, ברגע שתרצו להתקלח, יהיו לכם מים חמים בבית. בתוך כך, קיימים 3 סוגים עיקריים של מערכות יונקרס:

  • חימום מים בגז – ניתן להתקין את המערכת הזו באופן נקודתי, או כחלק מהתקנת התשתיות הכלליות של הגז בבית (כולל תשתיות הסקה ע"י גז).
     
  • הסקת הבית בגז – זוהי מערכת שלמה אשר תפקידה הוא לחמם את כלל הבית, והיא בד"כ כוללת בתוכה את חימום המים בגז.
     
  • מערכת משולבת – מערכת זו מתחברת לדוד השמש, והיא נכנסת לפעולה אך ורק כאשר היא מאתרת מים קרים בדוד. כל עוד יש מים חמים בדוד השמש, המערכת לא תיכנס לפעולה, מה שיוביל בתורו לחיסכון בגז.
     

התקנת יוניקרס

יתרונות ושיקולים בהתקנת יונקרס

בעת התקנת יונקרס חשוב לקחת בחשבון לא רק את היתרונות שבמערכת זו, אלא גם את השיקולים השונים שיש להם השלכות כלכליות. למשל, מחיר ההתקנה הראשונית של המערכת עשוי להיות לא זול, אבל מצד שני, בטווח הארוך המערכת הזאת מאוד משתלמת וחוסכת שימוש בחשמל. כמו כן, יש לקחת בחשבון כי המהירות כאן משחקת תפקיד משמעותי. מכירים את זה שאתם נאלצים להמתין חצי שעה עד חימום המים על ידי דוד החשמל? זה לא קורה עם התקנת יונקרס. ברגע שהדלקתם את המערכת, המים רותחים. בנוסף, חשוב לקחת בחשבון את המורכבות אשר כרוכה בהתקנה – נרחיב גם לגבי זה.

המורכבות הכרוכה בהתקנת יונקרס

אם אתם מעוניינים להתקין יונקרס, אתם צריכים לקחת בחשבון, שהמורכבות של ההתקנה משתנה בהתאם לסוג המערכת שברצונכם להתקין. לדוגמה, אם אתם מעוניינים להתקין את המערכת למטרת כלל ההסקה של הבית, יש לקחת בחשבון שהתקנה זו מלווה בהרמת ריצוף ובפעולות שמאופיינות עם שיפוצים קומפלט של דירות. לעומת זאת, התקנת יונקרס גם יכולה להיות נקודתית, כמו במקרה של חימום המים ע"י גז. כמו כן, גם את המערכת המותקנת בשילוב דוד השמש ניתן להתקין באופן נקודתי והיא אינה מצריכה שיפוצים מכל סוג. 

לסיכום, כמה עולה התקנת יונקרס וכיצד לחסוך?

אם אתם שאולים כמה עולה התקנת יונקרס, מחיר התקנת יונקרס ע"י טכנאי גז יכול לנוע בין כ-2,000 – 12,000 ₪, תלוי בסוג המערכת. המערכת נמדדת על פי ליטרים, כאשר משפחה ממוצעת בדרך כלל משתמשת במערכות של כ-18 – 25 ליטרים בממוצע. ועל מנת לחסוך בכיס, מומלץ לערוך השוואת מחירים לחימום מים בגז. השוואת מחירי יונקרס יכולה לחסוך בין כ-15% - 35% מהעלויות הסופיות, אז אל תוותרו על ההזדמנות.