צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

חיבור טאבון לגז

מתחת תוכלו לקרוא כיצד מתבצע חיבור טאבון לגז, מדוע הוא מומלץ, כמה זה עולה ונסביר גם על ההבדלים בין טאבון גז לטאבון עץ וגם איך תוכלו להשיג טכנאי גז מומלץ דרך פורטל אייגז.

כיצד מתבצע חיבור טאבון לגז?

חיבור טאבון לגז יצריך ברוב המקרים התקנה של נקודת גז חדשה ובדגש על אזור חיצוני לביתכם כמו בחצר, במרפסת או בגג פתוח. חיבור גז לטאבון בפעם הראשונה יבוצע ע"י טכנאי או מתקין גז בלבד! את הטאבון יהיה עליו לחבר לנקודת גז באזור חיצוני, תוך שהוא מקפיד על ריחוק מחומרים דליקים של 40 ס"מ מצדי, מעל ומאחורי הטאבון.

 

 

אפיית פיצה בטאבון עם חיבור גז

מדוע כדאי לבצע חיבור טאבון לגז ?

חיבור טאבון לגז חוסך שימוש בעצים ופחמים לצורך חימום הטאבון. חיבור גז לטאבון אף חוסך בליכלוך, ריחות חזקים ולא נעימים ומצמצם בצורה רצינית את הזיהום הסביבתי שנגרם בגלל ייצור עשן סמיך.

 

למעשה, הליכלוך היחיד שיוצא מטאבון גז הוא ברוב המקרים תוצר של שאריות קמח (מהפיצה) שנשרפו, אך מעבר לכך, טאבון גז אינו גרום לליכלוך ועשן בהשוואה לטאבון המופעל על עץ או פחם. חיבור טאבון לגז מתאים לאנשים שמחפשים להנות מהתוצר שיש לטאבון להציע במינימום מאמץ.

לסיכום - היתרונות בטאבון גז:

 • כמעט ולא מייצר ליכלוך.
 • לא מייצר פיח עשן ושומר על הסביבה.
 • מתחמם במהירות בהשוואה לעץ.
 • ייצור תבשילים ומאפים מושקעים במינימום מאמץ.

מה ההבדל בין טאבון גז לטאבון עץ?

כיום ניתן למצוא טאבונים שעובדים על גז וטאבונים שעובדים על עץ (בעבר גם היו משתמשים בפחמים אך כמות השימוש פחתה משמעותית..), שלכל אחת מהאופציות קיימים יתרונות וחסרונות הקושרים לתוצר הסופי שתקבלו מאפייה בטאבון:

 • טאבון גז - טאבון גז נחשב לחדיש יותר, הוא פועל על גז ואינו מחייב שימוש באלמנטים מיוחדים כמו גזעי עצים או פחמים. חיבור גז לטאבון הופכת את כל העבודה לנקייה יותר, נטולת עשן וריחות כבדים של שריפה ומהירה יותר. החיסרון בחיבור טאבון לגז הוא שהגז לא יעניק ארומה לאוכל כמו שטאבון עצים יכול.
   
 • טאבון עצים - כאן מדובר על טאבון שמחומם ע"י פלחי עצים, מדובר בשיטה עתיקה והיא אף מעניקה ארומה ייחודית למאכלים המתבשלים ונאפים בטאבון. החיסרון בשיטה זו היא ההכנה המוקדמת שלה שכוללת חיתוך והבעירה של העץ, לאחר מכן הטאבון ילווה בעשן סמיך ובליכלוך, שאותו תצטרכו לנקות בתום השימוש, כמו כן, טאבון עצים מחייב עבודה בשטח פתוח ולא ניתן לעשות בו שימוש בבניין משותף אלא אם מדובר בגג או בדירת גן וכמובן בבית פרטי.
   
פרמטר משווה טאבון גז טאבון עצים
פועל על: גז עצים
מלכלך? לא כן
יש ארומת בישול? לא כן
איפה ניתן לשימוש? במרפסת/ גג/ גינה גג/גינה

כמה עולה חיבור טאבון לגז?

מחיר חיבור טאבון לגז נע בין 200 - 350 ש"ח והוא מתייחס לחיבור של הטאבון לנקודת גז קיימת באזור בו תרצו שיותקן. במידה וצריך להתקין נקודת גז חדשה, טכנאי הגז צפוי לגבות מכם תשלום שנע בין 400 - 800 ש"ח נוספים (בדומה למחיר התקנת נקודת גז לגריל). המחיר צפוי להשתנות בהתאם למורכבויות הקשורות בחיבור בין נקודת הגז החדשה לתשתית הגז הקיימת וכמו גם המרחק שבין נקודת הגז הקיימת לחדשה.

 

מחיר ממוצע לחיבור טאבון לגז

מחיר ממוצע לחיבור טאבון לגז: 225 ₪

טווח מחיר גבוה 350 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

חיבור טאבון לגז - דגשים חשובים

 • אין למקם את הגז מתחת לטאבון אלא לצידו.
   
 • יש להפעיל את טאבון הגז רק באזורי חוץ (ניתן גם במרפסות או גגות עם שטח פתוח).
   
 • אם מדובר על חיבור טאבון בלון גז נייד, על הבלון להיות מחובר לווסת לחץ במשקל 30 גרם.
   
 • החיבור הראשוני בין הטאבון לגז יבוצע ע"י מתקין גז מוסמך. אם ההתקנה צריכה להתבצע במרפסת ולא קיימת בה נקודת גז, תוכלו לבקש מטכנאי גז להתקין במרפסת נקודת גז חדשה.
   
 • כשהטאבון לא בשימוש, סגור את ידית הגז והימנע מלכסות את בלון הגז.

איך לאתר טכנאי גז לצורך חיבור גז לטאבון?

זה הרי ידוע ששימוש בגז בידיים לא מקצועיות עשוי להוביל לסכנת חיים של ממש. כדי שתוכלו לאתר טכנאי לצורך חיבור גז לטאבון בצורה בטוחה ותקינה, יהיה עליכם לברר מספר דברים חשובים:

 • הסמכה - בררו אם לאדם שאתם משוחחים עמו יש רשיון המתיר לו לעבוד עם מערכות גז. לרוב יהיה לכם צורך בטכנאי גז עם רישיון מתקין גפ"מ רמה 1 - שהוא אחראי להחליף בלוני גז, לתקן נזילות גז ולחבר מערכות גז. אם מדובר על חיבור טאבון לגז במסעדה - מדובר בעבודה גדולה יותר שתצריך טכנאי גז עם רישיון ברמה 2.
   
 • נסיון - העדיפו לעבוד עם טכנאי גז שמחזיק בנסיון קודם בכל הקשור לחיבור טאבון לגז. לרוב הדבר ימנע טעויות שלו תוך כדי עבודה.
   
 • מחיר - מחיר חיבור גז לטאבון עשוי לעלות לא מעט ובעיקר אם אין נקודת גז קיימת בשטח בו אתם רוצים שהוא להתקין אותו. במקרה כזה כדאי שתבררו מחירים עוד בשיחת הטלפון ע"מ להשיג טכנאי גז שמציע את אותה העבודה במחיר שנמוך מהיתר. דרך פורטל אייגז תוכלו להשאיר פרטים ולקבל עד 3 טכנאי גז באזורכם, ביניהם לברר מחירי עבודה עוד בשיחת הטלפון ולבחור במי שהציע את ההצעה המשתלמת ביותר.
   
 • בלון גז לטאבון - במסגרת חיבור טאבון לגז, יהיה עליכם לוודא שהטכנאי משתמש בבלון גז חדש. אם הוא מציע לכם מחיר זול יותר על בלון הגז, במרבית המקרים הדבר יעיד על בלון לא חדש שאינו מלא עד הסוף. לכן חשוב לוודא שאכן מדובר בבלון חדש.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

הפעלת הטאבון לאחר חיבורו לגז

אז לאחר שבוצע חיבור טאבון לגז ע"י מתקין גז מוסמך, כעת יהיה עליכם להדליק בפעם הראשונה את הטאבון, פעולה שיש לבצע בסדר הבא:

 1. בזמן שמיכל הגז סגור, לחצו על כפתור ההצתה בטאבון וודאו שהבחנתם בניצוץ הצתה.
   
 2. במידה ומדובר על טאבון עם דלת, פתחו אותה בצורה מלאה ושמרו עליה פתוחה בזמן ההדלקה.
   
 3. פתחו ברז בלון הגז וסובבו את כפתור הויסות לעוצמה הכי גבוהה.
   
 4. לחצו שוב על כפתור ההצתה.
   
 5. אם לא הבחנתם בהצתה של אש, סובבו לכיבוי את כפתור הויסות והמתינו 5 דקות ונסו שוב.
   
 6. אם לאחר 5 דקות כיוונתם מחדש לעוצמה גבוהה את כפתור הויסות ולא הבחנתם בהצתה, סגרו את ברז הגז, סגרו את ברז הגז ונסו שוב. (קראו איך לדעת אם ברז הגז פתוח או סגור)
   
 7. במידה וכל הנסיונות לא צלחו, צרו קשר עם מתקין הגז שביצע חיבור גז לטאבון שלכם להמשך טיפול.