צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

חימום תת רצפתי גז

למרות שעונת החורף לא מאוד קשה בארץ, אנשים רבים בוחרים להתקין חימום תת רצפתי על גז מסיבות רבות ושונות. יחד עם היתרונות של מערכות אלו, יש גם כמה דגשים שחשוב להביאם בחשבון – קראו במדריך הבא לפניכם.

מהו מחיר חימום תת רצפתי גז?

עלות ההתקנה לחימום תת רצפתי בגז תלויה בגודל ומורכבות המערכת, מה שמקשה על קבלת הערכת מחיר מדויקת וקונקרטית לפני שהמתקינים בוחנים את השטח. עם זאת, בממוצע, עלות ההתקנה של מערכת חימום תת רצפתי בגז נעה בין 120 ל-160 ש"ח למטר מרובע.

 

במקרים רבים, מחיר התקנת חימום תת רצפתי גז יכול לנוע בין 15,000 ש"ח ל-30,000 ש"ח, תלוי בגודל הבית, בסוג הרצפה, בתשתית הבית וכו'. לא מאוד זול, אבל היתרונות של חשבונות חשמל נמוכים בטווח הארוך הופכים את המערכת להשקעה משתלמת במרוצת השנים. יש לציין, המחיר אמור לכלול את עלות הצינורות, התשתית, הדוד, התרמוסטטים וההתקנה.

 

התקנת חימום תת רצפתי בגז - מחיר למ"ר

התקנת חימום תת רצפתי בגז - מחיר למ"ר: 140 ₪

טווח מחיר גבוה 160 ₪

טווח מחיר נמוך 120 ₪

חימום תת רצפתי - יתרונות וחסרונות

אתם יכולים לנקות את הפילטרים של המזגן, אולי אפילו להחליפו באחד חדש יותר, אבל אין אמצעי הסקה או חימום שיכול לספק את היתרונות של חימום תת רצפתי על גז:

 • סוג החימום הזה מפיץ חום באופן אחיד ושווה על פני הרצפה, מה שבתורו מספק חום בכל החדר בצורה אחידה לגמרי. זאת בדיוק הסיבה שנראה לא פעם חימום תת רצפתי באמבטיה וזאת על מנת לחמם את חדר זה בצורה אחידה.
   
 • יש משהו נוסף שאתם מוזמנים לשכוח ממנו – רעשים הנובעים מהמזגן. בניגוד למזגנים עיליים ומרכזיים מסוגים שונים, חימום תת רצפתי על גז אינו מפיק רעשים. המערכת שקטה מאד וניתן להפעילה 724 מבלי שתרגישו שהיא עובדת בכלל.
   
 • היתרון המובהק בתשתיות הגז טמון בכך שתשתיות אלו חסכוניות הרבה יותר מאשר חימום בחשמל.
   

עם זאת, ככל שחימום תת רצפתי בגז הוא אופציה מצוינת, יש לו גם כמה חסרונות:

 

 • מלכתחילה, עלות ההתקנה יקרה, וזו לא אפשרות ריאלית אם אתם מתנהלים בתקציב מצומצם.
   
 • אם המערכת מפתחת תקלות, התיקון שלה יכול להיות יקר וגם מאתגר (מצריך פירוק מרצפות בד"כ).
   
 • לוקח למערכת יותר זמן לחמם את הבית מאשר למזגן, שכן החום מתפזר על פני שטח גדול.
   
 • ייתכן שהמערכת לא תהיה אידיאלית עבור בתים עם רצפות עדינות, שכן יהיה צורך להרים אותם בתהליך ההתקנה.

 

חימום תת רצפתי בגז

האם חימום מים בגז משתלם?

כאמור, חימום תת רצפתי פועל על ידי חימום מים בצינורות המותקנים מתחת לרצפה, כאשר המים מעבירים את החום לרצפה, וממנה לחלל החדר. זהו פתרון חסכוני באנרגיה עם אורך חיים נהדר, שמציע חיסכון משמעותי בעלויות החשמל השנתיות (בין אם מדובר על חימום חלל ביתי או משרדי גדול). יתרון נוסף, הוא שאפשר לעשות חימום תת רצפתי בגז מתחת לפרקט ובכך לא צריך להחליף את הריצוף.

 

לפיכך, אפשר לחסוך עשרות אחוזים בחשבונות האנרגיה בבית, מה שהופך את המערכת למשתלמת במיוחד. אבל, חשוב לקחת בחשבון את עלות ההתקנה הגבוהה וכן את עלות התחזוקה במידת הצורך. באופן כללי, ראוי לציין שמערכות אלו נחשבות אמינות במיוחד ואינן מצריכות תחזוקה אינטנסיבית מכל סוג. כשהוא מותקן ומתוחזק בצורה נכונה, חימום תת רצפתי בגז הוא השקעה משתלמת עבור נכסים רבים.

חשיבות השוואת מחירי התקנת חימום תת רצפתי גז

התקנת חימום תת רצפתי גז היא השקעה משמעותית, מה שעשוי להסתכם בכיס באלפי שקלים רבים. לכן חשוב לערוך השוואת מחירים בין מספר טכנאי גז מומלצים, מה שניתן לעשות בימינו באינטרנט ב-0 מאמץ.

 

השוואת מחירים אמנם תאפשר לכם לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר עבור הצרכים שלכם, אבל לא פחות חשוב מכך, ההשוואה תאפשר לכם לסקור ביקורות שונות באינטרנט, דירוגים והמלצות על טכנאי גז אשר מספקים שירותי גז באזור המגורים שלכם.

 

בתוך כך, כאשר אתם עורכים השוואת מחירים לשירותי חימום תת רצפתי, בדקו את הדברים הבאים:

 • גודל הבית.
 • סוג הרצפה ועד כמה היא עדינה.
 • תשתיות הבית והאם הן מצריכות התאמות.
 • חומרים המשמשים להתקנה (ישנם צינורות איכותיים יותר ופחות).
 • משך האחריות ומה היא כוללת.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

האם חימום תת רצפתי מסרטן?

בעולמנו היום קיימת מודעות גבוהה למוצרים ומערכות ירוקות, וכך כנ"ל גם לגבי אמצעי ההסקה השונים שמשתמשים בהם בביתנו. אם אתם שואלים האם חימום תת רצפתי מסרטן, התשובה היא שאין קשר מוכח בין חימום תת רצפתי בגז לסרטן.

 

בעוד שהגז משמש לחימום תת רצפתי הוא גז נפט נוזלי, יש בעולם המדע והרפואה ראיות תיאורטיות וזעירות בלבד שהוא יכול להיות מסרטן. אלא אם יש איזושהי תקלה במערכת, סוג הגז הנוזלי הנ"ל הוא מקור דלק בשימוש נרחב, הנחשב בטוח ויעיל לחימום. הוא מועדף בתשתיות החימום בגז מכיוון שהוא הרבה יותר נקי ובטוח מאמצעי הסקה המבוססים על נפט או דלק מסוגים אחרים.

לסיכום, כדאי להתקין חימום תת רצפתי בגז?

בסופו של דבר, מחיר הגז נחשב לזול יחסית, ולכן חימום תת רצפתי על גז יכול לחסוך בעלויות האנרגיה. בנוסף, חימום מים בגז הוא פתרון נוח ויעיל, המאפשר לחמם את הבית ביעילות ובצורה מאוד אחידה. עם זאת, חשוב להזכיר כי עלות התקנת מערכת חימום תת רצפתי בגז גבוהה יחסית.

 

לכן, חשוב לבדוק את עלות ההתקנה וההחזקה של המערכת, כדי לוודא שהפתרון משתלם עבורכם. אם אתם צריכים בכך סיוע נוסף, תוכלו לבחור ב-2 דרכי פעולה עיקריות: לערוך כעת השוואת מחירים בין מתקיני חימום תת רצפתי, או לחילופין, לקבל סיוע טלפוני מאת צוות מיומן.


אם אינכם בטוחים בסוג המערכת המתאימה לכם, ההמלצה תהיה לבחור באופציה השנייה. קבלו ייעוץ ללא התחייבות, שקלו את הדברים והמשיכו לפתרון הנכון לכם ביותר, ובמחיר הנכון לכם. טיפ אחרון לסיום, תמיד כדאי לשאול את המתקינים אם הם יכולים לספק לכם רשימת לקוחות ממליצים. אם התשובה היא שלילית, ההמלצה היא להמשיך הלאה למתקינים הבאים ברשימה שלכם. בהצלחה!