צריכים טכנאי גז? השאירו לנו פרטים וכבר נחזור!

תיקון תנור גז

רגע לפני שתזמינו שירות תיקון תנור גז עד הבית, חשוב להבין מה גורם לתקלה, כיצד ניתן לטפל בה, וכמובן, כמה יעלה לתקן תנור גז. אם אתם נתקלים בבעיות עם תנור הגז הביתי או בתנור במסעדה בכלל, יש כמה בעיות נפוצות שיכולות לגרום לבעיה – קראו כאן.

תיקון תנור גז: בעיות נפוצות לתיקון כיריים גז ופתרונות

ישנן כמה וכמה בעיות נפוצות בתנורי גז על סוגיהם, כאשר האופייניות ביותר הן בעיות כמו: מצית שאינו מצליח לייצר ניצוץ, דליפת גז, חיבורים רופפים הגורמים לבריחת לחץ גז ועוד. בדרך כלל, הצעד הראשון יהיה לוודא שהמצת מקבל את הגז הנדרש לו. לכן, טכנאי גז מורשה שמגיע לבצע תיקון תנור גז קודם כל בודק אם חוט ההצתה השתחרר מהחיבור שלו. אם חוט ההצתה תקין, טכנאי גז מורשים בד"כ יבחרו להחליף את המצת עצמו (בהנחה שהוא מקור הבעיה).

 

תיקון תנור גז

להבת הכיריים של התנור - לא נשארת דולקת

בדרך כלל, תנורי גז כוללים גם כיריים אשר אמורים לעבוד בשילוב עם התנור. עם זאת, לעיתים הלהבה של הכיריים פשוט לא מצליחה להישאר דולקת. כדי לפתור בעיה זו, טכנאי גז מוסמך שמגיע לבצע תיקון תנור גז מתחיל בבדיקת כוונון הלהבה וכן בבדיקת ווסת הגז. בתוך כך, הוא יוודא שהם גם נקיים וגם תקינים. אם הבעיה לא נפתרת, ייתכן שמדובר בדליפת גז.

תיקון תנור גז בעקבות דליפות גז

אם אתם חושדים בדליפת גז, דבר ראשון, כבו את הכיריים ופתחו את החלונות במטבח שלכם. לאחר מכן, טכנאי גז מוסמכים בד"כ יבחרו לבדוק את כל חיבורי הגז כדי לוודא שהם תקינים מאובטחים. אם אחד מהם רופף או פגום, טכנאי גז מוסמכים ימליצו להחליף אותם מיד. כמו כן, חשוב לבדוק אם יש חוטים בלויים או רכיבים תקולים באזור שמסביב לכיריים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-4706234

תיקון תנור גז בעקבות מבערים חסומים

כאמור, הצעד הראשון בתיקון תנור הגז הוא לזהות את הבעיה. בעוד כי בעיות נפוצות כוללות ריח גז, הצתה לא סדירה או שינויי גובה-להבה במהלך הבישול, במקרים רבים מקור הבעיה יהיה בנושא של מבערים סתומים. אם המבערים סתומים, טכנאי גז מומלץ יבחר לפרקם ולנקות אותם מהיסוד שלהם. חשוב להבין כי תנור הגז בנוי משני חלקים עיקריים - המבער והמצת.

  • המבער הוא החלק ממנו מגיעה הלהבה כאשר מועבר דרכו זרם חשמלי או גז.
  • המצית, או הניצוץ, הוא מה שמצית את הגז.

אם יש בעיה עם הצתה לא יציבה במהלך הבישול, סביר להניח שהמבערים נסתמו כתוצאה מהצטברות לכלוך או שסתום פגום.

לסיכום, כמה עולה תיקון תנור גז?

לסיכומו של דבר, מחיר תיקון תנור גז משתנה בהתאם לסוג הבעיה, לרמת הניסיון של הטכנאי וכן בהתאם להשוואה שתערכו. לכן, כלקוחות, חשוב לערות השוואת מחירים בין טכנאי גז מורשים. בסופו של יום, השוואת מחירים בין טכנאי גז מוסמכים יכולה לחסוך כ-15% ומעלה על השירות, אז אל תוותרו על כך.